KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14954325
nr 1495 4325
Nigul Espe
(1907-1970), Estland
Oljemålning, Signerad, daterad 1941. Landskap. Olja på duk, 33x46 cm, yttermått inklusive ram: 38x50 cm
Nigul Espe, bildkonstnär född 1907, död 1970.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 10 oktober 2022
kl 19:01:56
6/10 22:04:59